Döviz
Anasayfa Döviz Kurları TCMB Kurları Altın Fiyatları Sitene Ekle Web Servisleri
Cari Denge Nedir?

Cari denge nedir sorusunun cevabını verecek olursak, bir ülkenin dış ülkeler ile oluşan dengesidir, bu da ithalat ve ihracat bazında eşdeğerlilik anlamına gelir. Cari dengenin yüksek yada düşük olması ülkenin bulunduğu konjontur ve ihtiyaç listesini göz önüne getirmektedir.

Bizim ülkemizin en kötü durumlarından birisi ise cari ağığın fazla olması bunun anlamı ise üretip sattıklarımızın aldıklarımızdan daha az olması. Buda Türkiyenin ihraç ettiklerinin az ithal ettiklerinin ise fazla olduğunu gösterir. Bu ise ülkede cari açığın oluşmasına neden olmaktadır. Bu açığın kapanamsı için ise ülkenin ve merkez bankasının bir çalışma yapması gerekiyor.

Bizdeki en büyük sorunlar arasında ise enerjimizi kendimiz üretemememiz, ve petrol ve enerji üretemememiz ise cari dengemiz açısından oldukça etki göstermektedir.
   ,   kredi notumu öğrenmek istiyorum ,   kredi notu öğrenme ,   garanti kredi iptali ,   bitcoin nedir ,    ,    ,   işbank kredi başvurusu ,   forex işlemleri ,    ,   ihtiyaç kredisi akbank ,    ,   likidite anlamı ,    ,   online kredi başvurusu ,    ,    ,   şahıs şirketi kurmak ,   cari denge ,   
www.kulcealtin.com 2010 - 2017 ©