Döviz
Anasayfa Döviz Kurları TCMB Kurları Altın Fiyatları Sitene Ekle Web Servisleri
Külçe Altın Nedir

Yatırımcı ve bilgi almak isteyenlerin düşündüğü en önemli noktalardan birisi; Külçe Altın Nedir sorusunun cevabı olarak yeryüzündeki en önemli madenlerden birisi olan altın'ın külçe hali olarak geçmektedir. Külçe altın sembolü logomuzda ve eklediğimiz fotoğraftada göreceğiniz gibi oldukça güzel ve herkesin isteyeceği türden bir altın türü. Tabiki herkesin alamayacağı ve ağırlığınca ederi artan önemli yatırım araçlarından birisi de diyebiliriz.


Altın periyodik cetvelde sembolü AU olarak geçer, 197 kütle ağırlığı ile diğer metaller ile kıyaslarsak yoğun ve yüksek olan yumuşak, işlenebilir, parlak ve sarı renkli bir element türüdür. Altın kelimesinin Latincesi Aurum olarak geçer. Türkiye’de, 1 gram külçe altın, 2,5 gram, 5 gram, 10 gram, 20 gram külçe altın, 50 gram külçe, 100 gram altın, 250 gram, 500 gram külçe altın ve 1 kilogram olarak üretilmekte ve alınası türlerden biridir.Altın yatırım amaci ile külçe altın, diğer isimleri ile çeyrek, yarım, cumhuriyet olarak geçmektedir. Külçe altın, saf olarak işlendiği, ve hava ve sudan nem almadığı için  kararma veya paslanma yapmamaktadır. 24 Ayar 1000 gr yani 1 kg külçe altın 995,0 saflıktadır. Altın rafinerisi üreticileri tarafından piyasaya sunulan Külçe Altın, gram altın olarak hesaplanarak müşterilerine yatırım fırsatları sunmaktadır. Altın yatırımcıları ise altınlarını kuyumcu, sarraflar, döviz ofisleri,  banka kurumları gibi çeşitli yerlerde bozdurabilecekleri gibi, bankalardaki altın hesaplarına mevduat olarak da yatırabilirler.


Bugün internetten de Külçe Altın alınacağı gibi, ağırlığı açısından kapalı çarşı sarraflarında daha çok işlem gören yatırım araçlarından birisi olan ürün, artık internette havale olarak da transfer edileceği gibi, bir çok alanda satışı ve transferi gerçekleşmektedir.


Külçe, altın bazında her gün işlem görür, ve gram olarak anlık işlem görür.
1 gram külçe altın kaç tl    ,   2,5 gram külçe altın ,   altın fiyatlarında son durum ,    ,   ocak ayı altın fiyatları ,    ,   altın piyasasında zirve ,   1 gram külçe altın ,    ,    ,    ,    ,    ,    ,    ,   1 gram külçe altın nerede satılır ,   günlük altın kuru ,    ,    ,   
www.kulcealtin.com 2010 - 2021 ©