Döviz
Anasayfa Döviz Kurları TCMB Kurları Altın Fiyatları Sitene Ekle Web Servisleri
Likidite ne demektir?

Likidite nedir? sorusunun cevabı olarak bir döviz yada gayrimenkul'un kısa sürede nakite çevrilmesine likid, hızlı şekilde nakite çevrilmesine ise likidite denir. Örnek verecek olursak bir gayrimenkul'un likide dönme süreçleri vardır, emlakçıya verirsiniz yada ilan asarsınız vs gibi, Lakin döviz alış satışında banka yada elden hızlı şekilde satış yapacağınız için bu daha çok likidite anlamına gelmektedir.

Likidite bizim ve dünya piyasalarında paranın bolluğu da anlamına gelen, çok paranın piyasada olması gibi anlamına gelen bir terim olarak da düşünülebilir. Ülkesel büyümelerde ise ülkenin para çekmesine neden olur ken iç piyasamızda likidite arttırımına sebeb olmaktadır, buna örnek olarak bankalar kredi verirken kredi kartı da dağıtabiliyor gibi.

Yani arkadaşlar kısaca Likidite; bir Döviz yada gayrimenkullerin kısa zamanda değer kaybetmeden nakite çevirimine denmektedir.
ihtiyaç kredisi akbank    ,    ,   işbankası kredi iptali ,   ihtiyaç kredisi ziraat bankası ,   kredi iptal etmek ,    ,   kredi çekmek için gerekli evraklar ,   garantibank kredi başvurusu ,   ihtiyaç kredisi garanti ,   cari denge ,    ,    ,   forex nedir ,    ,   ihtiyaç kredisi şartları ,    ,   kredi notu öğrenme ,   kredi başvurusu nasıl yapılır ,    ,   
www.kulcealtin.com 2010 - 2017 ©